Yeni Yapay Zeka Google Bard Akıllı Telefonlarımıza Geliyor!

ABD merkezli dev teknoloji firması Google’ın geliştirdiği yapay zeka aracı Google Bard, akıllı telefonlar için hazırlanan eklentilerle beraber gelecek. İşte detaylar…

Google’ın yeni yapay zeka programı Google Bard, hız kesmeden gelişmeye devam ediyor.

Artık neredeyse her gün farklı bir aracı tanıdığımız yapay zeka endüstrisinde Google da büyük oynamaya başladı. Son çıkan raporlara göre, şirketin birkaç ay önce duyurduğu yeni yapay zekası Google Bard, akıllı telefonlar üzerinden erişime hazırlanıyor.

İddialara göre, yapay zeka aracı akıllı telefonların ana ekranı üzerinden kullanılabilir hale geliyor.

Henüz birkaç ay ay önce geliştirilmeye başlanan Bard için Google Pixel telefonların ana ekranlarına koyulabilecek widget’lar oluşturulduğu söyleniyor. Yeni eklentilerin yapay zeka aracına hızlı ve kolay erişim için kullanılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Telefonların ana ekranında bulunacak Google Bard Widget eklentisi sayesinde kullanıcılar, yapay zekaya anında ulaşabilecek ve diğer Google araçları ile beraber kullanabilecek.

Şirketin sızdırılan yazılım çalışmalarından baz alınan raporlar ayrıca, yapay zeka için oluşturulan eklentilerin Google’ın arama motorları ile beraber çalışabileceğini öne sürüyor.

Henüz herkesin kullanımına açılmayan Bard, diğer yapay zekaların yapabildiklerine ek olarak Android telefonlar için bir asistan rolü üstlenebilir.

Son olarak ortaya atılan iddialara göre, Google Bard düşünülenin aksine sadece bir sohbet robotu olmayabilir. Yeni yapay zeka ChatGPT ve Bing’e kıyasla içinde bulunduğu cihazların sistemine erişebilen bir asistan görevi görebilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google Bard rakibi olduğu ChatGPT ve Bing’i geçebilir mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir