Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta kabine var mı? (2023 Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı)

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı tarihi, gündemi yakından takip eden vatandaşlar tarafından araştırılıyor. En son 6 Mart tarihinde gerçekleştirilen kabine toplantısının yarın olup olmadığı merak ediliyor. Peki, kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Bu hafta var mı?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Cumhurbaşkanlığı kabinesinin geçtiğimiz hafta Beştepe’de toplanması bekleniyordu fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programında kabine toplantısının olmadığı belirtildi. Her 15 günde bir gerçekleştirilen kabinenin bu hafta toplanması bekleniyor.

Buna göre; Kabine toplantısının 27 Mart 2023 Pazartesi günü (yarın) saat 15.00’da yapılacağı düşünülüyor.

KABİNE GÜNDEMİNDE NELER VAR?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ana gündem başlığı deprem felaketinin ardından bölgede yürütelen yeniden inşaa çalışmaları ve yardım faaliyetleri olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı’ndaki toplantıda, bölgede görevlendirilen bakanların son duruma ilişkin sunumlar yapması bekleniyor.

Bu çerçevede kabinede barınma sorununun çözümüne yönelik çalışmaları ele alınacak, su ve gıda temini gibi yardım faaliyetleri değerlendirilecek.

Toplantıda, bölgede istihdamın arttırılmasına ilişkin projeler de masaya yatırılacak.

Bu çerçevede brüt asgari ücretin net olarak ödenmesi formülü ile, işverenin ödeyeceği sigorta priminin devlet tarafından karşılanması bu payın işçi maaşlarına ilave edilmesine dönük çalışma hakkında Çalışma bakanı Vedat Bilgin’in kabine üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.

Kabine toplantısında, 700 bin kamu işçisinin zam pazarlığına ilişkin son durumun da değerlendirilmesi bekleniyor.

14 MAYIS SEÇİMLERİ

Başta sandık güvenliği olmak üzere seçimler için alınacak tedbirler de kabinenin gündeminde olacak.

Ekonomi ve dış politikadaki gelişmeler ile Terörle mücadele de toplantıda değerlendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir