iOS 16.5 Önümüzdeki Hafta Yayınlanabilir

Apple, önümüzdeki günlerde iOS 16.5’i yayınlamayı planlıyor. Kaynaklara göre sürüm, “20F65” yapı numarasına sahip olacak. Ayrıca yeni sürümün Mart sonundan beri beta testinde olduğunu belirtelim. Şimdiye kadar iOS 16.5 ile beraber News uygulamasına spor sekmesinin geleceğini ve Siri ile ekran kaydı alınabileceğini öğrendik.


Şirket iOS 16.5’te Haberler uygulamasına bir Spor sekmesi ekleyerek favori takımlarınız ve liglerinizle ilgili haberlere, skorlara ve programlara kolayca erişmenizi sağlıyor. Bu bilgiler daha önce Bugün sekmesinde yer alıyordu ancak Apple’ın hizmetlerindeki spor içeriğini daha da derinleştirmeye devam etmesi nedeniyle artık daha belirgin bir şekilde yer alıyor.

Yeni sürümle eklenen küçük ama kullanışlı bir özellik de Siri‘den ekran kaydı başlatmasını isteme özelliği. Ekran kaydını başlatmak için “Hey Siri, ekran kaydı başlat” diyebilir ve istediğinizde Siri’den kaydı durdurmasını isteyebilirsiniz. Özelliği Ayarlar > Denetim Merkezi’nde etkinleştirdikten sonra da başlatabilirsiniz. Peki siz iOS 16.5 hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*