Geleceğe Dönüş filmi yıldızı Michael J. Fox: 80 yaşımı görmeyeceğim

Gelece Dönüş üçlemesiyle tanınan ünlü oyuncu Michael J. Fox, henüz 29 yaşındayken teşhis edilen Parkinson hastalığıyla mücadelesine devam ediyor. Oyuncu, şimdi 61 yaşında ve hastalıkla savaşmanın artık daha da zorlaştığını söyledi.

CBS Sunday Morning programına konuk olan Fox “Yalan söylemeyeceğim. Zorlaşıyor, zorlaşıyor. Daha da zorlaşıyor. Her gün daha zor” ifadelerini kullandı.

Fox, daha sonra omurgasındaki iyi huylu bir tümörün çıkarılması için ameliyat olduğunu, ancak prosedürün yürüyüşünü berbat bir hale getirdiğini ve bu nedenle kolu, dirseği, yüzü ve eli dahil olmak üzere vücudunun diğer kısımlarını kırmaya başladığını anlattı.

Parkinson hastalığının baş düşmanının düşmek ve zatürre olduğuna dikkat çekerken, konuşmasını; “Parkinson’dan ölmezsiniz. Parkinson’la ölürsünüz” şeklinde bitirdi.

Fox’a 29 yaşında teşhis konmuştu. O zamandan beri de hastalıkla ilgili araştırmaların önde gelen savunucularından biri haline geldi, hatta 2000 yılında halkı eğitmek ve çalışmalara fon sağlamak için Michael J. Fox Vakfı’nı kurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir